Maďarsko - hodně vína, ouza, pomerančového piva v plechovce, tance, koupání, smáčení noh v kašně, dlouhých nocí a hlavně skvělých zážitků!

22. srpna 2011 v 10:25 | Row |  Bla bla
Tak včera jsem se vrátila z Maďarska. Měla bych uvést na pravou míru, proč jsem tam vlastně byla. Jela jsem tam s folklórním souborem, do kterého chodím už 12 let, čili od 6 roků :) No a konečně jsme se po těch 12 letech dostali do zahraničí na festival, když nepočítám Slovensko.
Cesta tam byla zdlouhavá jak sviňa, i přesto, že jsme jeli asi jen 6 hodin. Ubytovali jsme se na kolejích (kde mimochodem bydlelo ještě spouta dalších souborů z jiných zemí, např. Řecka, Polska, Baskitska, Srbska, Skotska ap.) v jednom městě s nádherným náměstím, které se jmenuje Szombathely. V den, co jsme přijeli, jsme se ihned vydali na průzkumy a tudíž i na první nákupy. S kámoškou jsme si vyhlédly hned dva parádní sekáče, ale ten den jsme si nic nekoupily, protože nebylo moc času na přehrabování. Den na to jsme měli vystoupení v lázeňském městě Sárvár a pak jsme měli volno. Čili další průzkumy. Tam už ale nebylo tak hezky jako v Szombhately. Středa a čtvrtek bylo ve znamení koupání, slunění a volna. Ty dny jsme byly ve dvou termálech. Poprvé v Sárváru, kde to bylo naprosto parádní, rochnili jsme se celý den na slunci, jezdili na tobogánech - mimochodem, pěkně jsem si sedřela prdel, hráli beach volejbal. No byla to prostě pohodka. Nejlepší na tom bylo, že jsme měli všecko zadarmo, hradil nám všecko festival. No a podruhé jsme byli v Büku, kde už to bylo kapánek horší, ale zase zadarmo, takže jsme si to pořádně užili :) Ze čtvrtku na pátek slavila kámoška narozky, takže jak se patří jsme to museli pořádně oslavit. Byl to úžasný večer s tancem za doprvodu buď naší cimbálky anebo za nějakého řeckého nástroje (řekové jakmile uslyšeli v noci hluk, okmažitě se k nám přidali). V pátek ráno jsem se s prominutím zablila :D To je tak, když mícháte víno, pivo a ještě řecké pití ouzo (chutnalo mi to nějak jako naše slivovice, ale krásně to vonělo po pendreku). Ten den jsme měli celý volno, krom půlhodinového vystoupení, což je pohoda. Tak jsme šli opět na nákupy. Tentokrát se mi v sekáči ohromně poštěstilo, našla jsem tam pár skvělých kousků za minimální cenu (pánské tričko Anti-Flag za 10Kč, vínový přehoz taky za 10Kč, plátěná taška 10 kč, černobílý šátek za 39 Kč a nakonec károvaná košila, která vypadá jak nová za 129 kč. Takže s nákupama spokojená na max.). Páteční noc pokračovala až do sobotních raních hodin. V 5 hodin ráno jsme se rozhodli, že se půjdem projít na náměstí. Bylo to úžasné, nikde nikdo, sedli jsme si na fontánu, smočili jsme si v ní nohy a pak jsme se vydali kolem 6h ranní zpět na koleje a nějaké dvě hodiny jsme ještě šli spát.V neděli jsme potom jeli domů.
Když jsem se dozvěděla, že pojedem do Maďarska, tak jsem se velice těšila na maďarský guláš. To jsem ale nevěděla, co mně bude čekat. Co oběd, co večeře, to guláš nebo jiná hnědá omáčka + všechny druhy těstovin. Pořád to byl jen nějaký guláš a těstoviny. Nechci to už další měsíc vidět.. Dvakrát jsme taky dostali řízek, ale pozor, teď se držte, se suchou rýží. Já jsem teda řízek s rýží ještě v životě nejedla, až teď a doufám, že to byl takový začátek konce, už to nikdy nechci zkoušet.
Už bych to snad i mohla shrnout. I přes jídlo, které bylo stále dokola, i přes moji páteční slabou chvilku to bylo skvělých 6 dní s úžasnými lidmi, které jsem si nesmírně užila :)

Caffe to go, které nás dokonale uspalo.
2 sochy
Vlasy. Bohužel ne moje.
jako z hororu?
Dítě, co pochytalo vosy do láhví od Coca coly. Vos tam bylo opravdu požehnaně.
Banka, která tě prostě obere. Focené asi v pátou hodinu ranní.
Parčík.
Hodně jsem záviděla těm čumilům v bazénu..
Klasické foto
 


Komentáře

1 DementiQ x) DementiQ x) | Web | 23. srpna 2011 v 11:52 | Reagovat

Tak hlavně že sis to užila..Taky chci tričko anti-flag za 10kč :DDDD

2 miss. bloody Scars miss. bloody Scars | Web | 23. srpna 2011 v 12:50 | Reagovat

:D Hahah, nemáš míchat chlast, to se nikdy nevyplácí! :D Bleh, pivo co voní po pendreku, mno do toho bych asi nešla :D Jinak fotky jsou moc pěkný :D Hlavně ty černobílý :D

3 Lilly M. Rose Lilly M. Rose | Web | 28. srpna 2011 v 19:30 | Reagovat

Nádherné fotky, opravdu krásné ;)

4 vestec vestec | Web | 12. ledna 2012 v 16:50 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama