Bla bla

Omluva

10. září 2011 v 12:26 | Row
Omlouvám se, že tu teď vůbec nebývám, ale jak začala škola, je toho na mně moc. Musím se zas dostat do toho správného tempa, všecko si dobře zorganizovat a pak se tu snad objevím :)

Ach ty letní dny..

23. srpna 2011 v 20:33 | Row
Včera byl parádní den. Zašla jsem si s mých chlapem na pizzu (fakt bodla po maďarských guláších, těstovinách a řízcích s rýžou). Pak jsme se šli projít podél Moravy - už zapadalo slunko, nebylo tak úmorné vedro, jako přes den, našli jsme si takovou zapadlou lavečku a zkysli na ní asi 2 hodiny. Přiznám se, že bych tam nejradši seděla ještě i doteď, bylo tam božsky. Jelikož jsem mu jako dárek z Maďarska dovezla cherry doutníky (byly až překvapivě levné, ostatně jako všechno ostatní kuřivo), tak jsme jeden rovnou zapálili, byla na to perfektní situace. Jen si to představte. Zapadající slunko, řeka, rozvrzaná lavka, vůně doutníku, .. ách :) Musím se přiznat, že já jsem zásadně proti cigaretám (jednou mi dala kamoška potahnout Spartky a já jakožto nekuřačka jsem se nepříjemně rozchrchlala, ten puch jsem měla v puse pak celý den. A to mi jen utvrdilo, že cigarety prostě ne), ale třeba po včerejšku takový doutník a samozřejmě i vodnici si dám bez problémů :) Tolik ke včerejšku..
A k dnešku. Konečně mám peníze z kukuřice! 3624 korun českých! Jak mi to udělalo radost. Předtím, než jsem vyjížděla do Maďarska jsem napočítala ve své penežence jen 13 korun, čili teď se můj stav konta relativně zlepšil :) Něco odložím a zbytek penez padne v nějakém sekáči, případně jiném levném obchodě.
Dnes jsem po tak děsném pařáku vylezla ven až na večer, jak začalo (opět znovu a zase) zapadat slunko. Sedla jsem si na dvůr, okamžitě se ke mně připlazila naše černá kočka Mufina a dělala mi společnost společne s hudebním magazínem Full Moon, který mi propůjčila kamarádka :) A abych nezapomněla, k tomu mi vyhrávala skvělá hudba z 50. let a 60. let (teď si na ní tak trochu ujíždím). No a jak to už bývá, dostala jsem chuť něco takzvaně "vyblejsknout". Takže pár amatérkých fotek vylepšných pomocí photoshopu pod perexem.

Maďarsko - hodně vína, ouza, pomerančového piva v plechovce, tance, koupání, smáčení noh v kašně, dlouhých nocí a hlavně skvělých zážitků!

22. srpna 2011 v 10:25 | Row
Tak včera jsem se vrátila z Maďarska. Měla bych uvést na pravou míru, proč jsem tam vlastně byla. Jela jsem tam s folklórním souborem, do kterého chodím už 12 let, čili od 6 roků :) No a konečně jsme se po těch 12 letech dostali do zahraničí na festival, když nepočítám Slovensko.
Cesta tam byla zdlouhavá jak sviňa, i přesto, že jsme jeli asi jen 6 hodin. Ubytovali jsme se na kolejích (kde mimochodem bydlelo ještě spouta dalších souborů z jiných zemí, např. Řecka, Polska, Baskitska, Srbska, Skotska ap.) v jednom městě s nádherným náměstím, které se jmenuje Szombathely. V den, co jsme přijeli, jsme se ihned vydali na průzkumy a tudíž i na první nákupy. S kámoškou jsme si vyhlédly hned dva parádní sekáče, ale ten den jsme si nic nekoupily, protože nebylo moc času na přehrabování. Den na to jsme měli vystoupení v lázeňském městě Sárvár a pak jsme měli volno. Čili další průzkumy. Tam už ale nebylo tak hezky jako v Szombhately. Středa a čtvrtek bylo ve znamení koupání, slunění a volna. Ty dny jsme byly ve dvou termálech. Poprvé v Sárváru, kde to bylo naprosto parádní, rochnili jsme se celý den na slunci, jezdili na tobogánech - mimochodem, pěkně jsem si sedřela prdel, hráli beach volejbal. No byla to prostě pohodka. Nejlepší na tom bylo, že jsme měli všecko zadarmo, hradil nám všecko festival. No a podruhé jsme byli v Büku, kde už to bylo kapánek horší, ale zase zadarmo, takže jsme si to pořádně užili :) Ze čtvrtku na pátek slavila kámoška narozky, takže jak se patří jsme to museli pořádně oslavit. Byl to úžasný večer s tancem za doprvodu buď naší cimbálky anebo za nějakého řeckého nástroje (řekové jakmile uslyšeli v noci hluk, okmažitě se k nám přidali). V pátek ráno jsem se s prominutím zablila :D To je tak, když mícháte víno, pivo a ještě řecké pití ouzo (chutnalo mi to nějak jako naše slivovice, ale krásně to vonělo po pendreku). Ten den jsme měli celý volno, krom půlhodinového vystoupení, což je pohoda. Tak jsme šli opět na nákupy. Tentokrát se mi v sekáči ohromně poštěstilo, našla jsem tam pár skvělých kousků za minimální cenu (pánské tričko Anti-Flag za 10Kč, vínový přehoz taky za 10Kč, plátěná taška 10 kč, černobílý šátek za 39 Kč a nakonec károvaná košila, která vypadá jak nová za 129 kč. Takže s nákupama spokojená na max.). Páteční noc pokračovala až do sobotních raních hodin. V 5 hodin ráno jsme se rozhodli, že se půjdem projít na náměstí. Bylo to úžasné, nikde nikdo, sedli jsme si na fontánu, smočili jsme si v ní nohy a pak jsme se vydali kolem 6h ranní zpět na koleje a nějaké dvě hodiny jsme ještě šli spát.V neděli jsme potom jeli domů.
Když jsem se dozvěděla, že pojedem do Maďarska, tak jsem se velice těšila na maďarský guláš. To jsem ale nevěděla, co mně bude čekat. Co oběd, co večeře, to guláš nebo jiná hnědá omáčka + všechny druhy těstovin. Pořád to byl jen nějaký guláš a těstoviny. Nechci to už další měsíc vidět.. Dvakrát jsme taky dostali řízek, ale pozor, teď se držte, se suchou rýží. Já jsem teda řízek s rýží ještě v životě nejedla, až teď a doufám, že to byl takový začátek konce, už to nikdy nechci zkoušet.
Už bych to snad i mohla shrnout. I přes jídlo, které bylo stále dokola, i přes moji páteční slabou chvilku to bylo skvělých 6 dní s úžasnými lidmi, které jsem si nesmírně užila :)

Maďároš

15. srpna 2011 v 9:40 | Row
Tak a je to tady, za nějaké tři hodiny sednu do autobusu, který pojede směr Maďarsko. Tak se tu mějte, já si budu užívat :)

Poklady..

10. srpna 2011 v 8:18 | Row
Heh, včera jsem obohatila můj šatník o pár nových kousků. Ale nic jsem neutratila (když ani vlastně nemám co utrácet, ale to je jedno, to jde stranou). Prošacovala jsem celý barák a ukradla jsem si pár věcí od taťky, dvě úžasné prachstaré kárované flanelové košile - jedna je červená a druhá modrá, ta je sice trochu větší, ale vem to čert, i tak je fajn. Jsem obrovský milovník košilí, čili když jsem ukořistila dvě nové, ještě k tomu tak skvělé košile, tak jsem se div nepodělala :D Tím ale mé ukořisťování neskončilo. Včera jsem šla doslova hledat poklady k babičce (teda ona už nežije, ale s jejími věcmi se nijak moc nehýbalo). No a tam jsem ukořistila úžasný zelený svetr. Jo možná to bude znít divně, "mám svetr po babičce", ale co. Trochu sice smrdí starobou, ale to se hodí do pračky a bude jak nový! A svetrem to nekončí. Nahrabala jsem si tolik korálů, přívěsků, které když si dá člověk na provázek z kůže, tak jsou taky fajn :)
No a pro dnešní den jsem si nechala to nejlepší místo - půda. Jde se šmejdit!:D

Bla bla

7. srpna 2011 v 19:36 | Row
Tak jsem se vrátila z Chorvatska. Ale hned bych se tam zas vrátila, bylo to tam fakt fajn, neuvěřitelná pohodička, člověk na všechno zapomněl a užíval si moře, slunka, vodnice, míchaných drinků, nočních procházek a tak dál. Nejspíš to nebudu nijak víc rozepisovat, nic se mi tam tak neobvyklého nepřihodilo.
Tak, týden se teď nadýchám českého vzdoušku a pak zase hurá do Maďarska. Tento měsíc mám opravdu napraný, ale to nevadí, právě naopak, jsem za to ráda. Aspoň má člověk pořád co dělat.
No a jak se tu máte vy? Jak prázdniny? :)

Bye! ;)

30. července 2011 v 12:37 | Row
A je to. Už zítra mě čeká s mojím chlapem cesta do Chorvatska. Sakra já se tam tak těším, to bude něco!:) Jen doufám, že bude hezky, ale jak nás znám, my bysme se zabavili i tak :D Budeme mít s sebou voďárko, včera jsme ještě stihli ponakupovat pár nových ještě nevyzjoušených tabáků, takže budem čmadit, čmadit a čmadit :) K tomu si tam ještě budem míchat různé drinky (cuba libre, mojito ap.), když už mám ten barmaňák, tak si to aspoň trošku všecko připomenu. Ze všeho se nejvíc samozdřejmě těším na moře, sakra ale jak moc!:) Naposledy jsem byla u moře asi 4 roky zpátky a to s rodičma.
A kdy že se vrátím? Já pomalu ani nevím, někdy přístí víkend nejspíš. Co ale vím, že jak dojedu z Chorvastka, tak budu týden doma a pak zas hurá do Maďarska :)
Možná ještě i přenastavím nějaké články, ať tu není mrtvo, ale moc jich nebude. Jo a ještě bych se chtěla omluvit, že teď moc nepíšu komentáře, pořád mi to vyhazuje jakési "vyplněný součet je nesprávný".. nechápu to. Dělá to jen mně?

Tak se tu mějte fajně a užívejte prázky :)
... Vaše Row ...

LFŠ :)

27. července 2011 v 14:03 | Row
Už od pátku probíhá u nás v Uherském Hradišti filmový festival Letní filmová škola UH 2011. Je to hlavně pro nadšence starých českých, ale i zahraničních (např. rumunských, polských, francouzských,..) filmů. To obšem nznamená, že jsou zde jenom filmy z roku raz dva tři, to ne. Jsou tu i filmy z roku 2010. Pro mě je však většina těch filmů vesměs neznámá. Abych filmovku uvedla ještě trochu přesněji, nepřehárvají se zde jenom filmy, ale bývají tu i různé skupiny (nic známého, zas tak to hradiště proslulé není.) Například dneska se mají na filmovce objevit Prago Union, což po pravdě pro mně nic není, přece jen jsem rozená rockerka.
Ovšem většina teenagerů, jako jsem i já, chodí spíš jen tak do města (a ne na film) s tím, že je téměř zaručené, že tam potká fůru známých lidí. V době filmovky bývá ve městě docela narváno :) Sem tam člověk zajde i na nějaký ten koncert neznámé punkové nebo rockové skupiny.
Právě dneska za mnou dojede kámoška, která je docela z daleka. Říkala, že s sebou vezme i malé voďáro, takže se pak rozvalíme někde v parku a budem spokojeně kouřit :) Už teď můžu říct, že se náš voďárový dýchánek potáhne až do rána a pak se každá rozejdem a pojedem prvnm ranním. Nic jiného nám totiž nejspíš nezbývá. Ani jedna bysme se dřív neměly jak dostat domů. Takže pro případ nakoupíme jeden dva energeťáky a bude to fajn :)

kdo by měl chuť dovědět se o LFŠ víc, tak tady.

Pořád to samé..

12. července 2011 v 21:16 | Row
Jak naivně jsem si myslela, že mám už tu blbou kukuřicu z krku. Ale ono né. Myslela jsem si,že mám vytrhané celé pole. Jenže když jsem si řekla, že to tam půjdu pro jistotu překontrolovat, netušila jsem, co tam na mně vybafne (obrazně řečeno). Tolik zatrhlých klásků. A co mi teď vlastně zbývá? Projít celé pole znova.. Awrrr. Nedá se.
Nejhorší na tom ale je, že ta kukuřice je větší než já, řekla bych, ž dosahuje do výšky 180 cm. Je to docela na nic, pro mě, 160centimetrovou holku :) Ještě teď do toho to úmorné počasí - člověk si nejspíš nevybere.

Chtěla jsem se ještě zeptat - miluje někdo pivo, tak moc jak já? Já snad ani nic jiného nepiju. Už jako tříleté děcko jsem usrkávala taťkovi pěnu, přestože mi v té době absolutně nechutnala. No, za těch pár let se mé chuťové buňky výrazně změnily, jak se zdá :)

I'm so hungry!

10. července 2011 v 20:18 | Row
Den bez jídla. Dovedete si to představit? Já jakožto velký žrout, bych si to představit nedokázala. Ovšem až do včerejška. Óó, jak mně bylo blbě...
Už jsem hodněkrát slyšela, že být den bez jídla, pít jenom vodu, džusy ap. je hodně zdravé, prý to očisťuje organismus a dokonce by po tom měl i člověk trošku shodit. Tak se to kolem mně pořád nějak točilo, tak jsem to zkusila. Den jsem jen pila. Už od rána to byl učiněný hnus. Jsem zvyklá snídat, takže mi ráno chyběla hned snídaně. Místo toho jsem si ovšem dala sklenku vody - dovedete si představit jak mně to zasytilo :D.. Tak nějak to bylo i u oběda a večeře. Kupodivu jsem celý den držela optimální vzdálenost od ledničky. Dalo se by se to vydržet, kdybych šla spat v třeba už v 9 nebo 10. Ale ono né. Hrála jsem s našima do noci karty :D Kolem jedné (vlastně už dneska) mně začalo polévat horko a v tu chvíli jsem málem vyhodila šavli. Tak jsem šla urychleně spat.
A jak myslíte, že probíhal dnešek?:) Ano, jakmile jsem vstala, zamířila jsem k ledničce a dál už to ani nemusím psát :)
A co z toho plyne? Že to bylo všechno k ničemu :D

Brigáda hotova :)

6. července 2011 v 9:19 | Row
Nevím, jestli někdo četl předchozí článek, ale nejspíš ne, tak to řeknu ještě jednou. Mám, teda teď jsem už vlastně měla, brigádu v kukuřici. Celkově jsem v ní strávila 3 dny. Z toho dva dny nechutně propršelo, bylo bahno ap. V tu chvíli jsem si vždycky přála, aby bylo hezčejc. No a když třetí den pařilo slunko, tak jsem si přála, aby radši pršelo. Protože když člověk byl na tom slunku 8 hodin, tak ho to zaprvé pořádně oblblo a za druhé bylo prostě vedro jak sviňa. Člověk si nejspíš nevybere :) Co je ale důležité: za to pole, které jsem vytrhávala tři dny, dostanu tři tisíce. Na den tisícovka, není to slast?:D

Poslední dobou jsem si hodně zamilovala idnie rock, člověk si u té poklidné, veselé hudby parádně odpočine :) Jen chci říct, abyste se nějak nedivili, když budou přibývat články zvlášť do této rubriky :)

Kukuřica

4. července 2011 v 20:50 | Row
Kukuřice. Všude samá kukuřice. Už ať je to za mnou.
Kukuřice je moje brigáda. Vyšlo mi úžasně počasí, musím tam chodit v tom největším chcanci :D To jsou pořád nějaké přeháňky, větry. Ale kdyby ta blbá kukuřica aspon nerostla tak rychle, kdyby se ten růst dal nějak zastavit, ale ono né. Roste to jak divé. A člověk tam musí jít ať je jakékoliv počasí. Ale co si stežuju, budu mít z toho peníze a to je hlavní :)
Chtěla jsem udělat nový design, přece jen toho s Johnnym jste museli mít už plné zuby, ovšem nejdou mi vložit obrázky. Do článku to jde v pohodě, ale v nastavení ne. Vlastně když kliknu na "přidat obrázek" tak se nic neděje. Takže to nejspíš bude jednobarevná stránka do té doby, než s tím něco udělám. Pokud s tím teda udělat něco půjde.Achjo, dojdu celá natěšená na blog a už první problémy. To je jak na sviňu :D

Slavný návrat? Bůh ví

3. července 2011 v 20:14 | Row
Tak zaprvé se všem musím omluvit za mou asi tříměsíční neaktivitu, ale došla mi tehdy inspirace, chuť a všechny věci, které člověk nesmí postrádat, aby mohl vést blog. Takže se nejspíš na blog vracím, jen sama nevím, jak to dopadne, jestli tu vůbec vydržím. Už jsem tolikrát měla tyto stavy, kdy jsem se prostě na několik týdnů vytratila a pak se zas vrátila. Holt jsem asi taková :)
A co se vlastně za ty tři měsíce událo? Skoro nic, všechno je při staru, jen jsem byla ve Vídni na úžasném koncertě My chemical romance a Sum 41 (někde na konci článku určitě najdete nějaké fotky). Jak já miluju tu úžasnou atmosféru, kolem šílící dav, vykřičené hlasivky, bolavé nohy, vyvolávání, fronta na pivo.. vlastně bych mohla vyjmenovávat do nekonečna.
Předkapela byli Sum 41. Hráli báječně! Člověk se nejlíp vyřádil na klasikách jako jsou In too deep, Fat lip, Were all to blame apod. Ovšem musím uznat, že jakmile přišli My chemical romance, bylo to uplně něco jiného. Gerard víc komunikoval s lidma, měli o sto procent lepší světelné efekty a hráli taky úžasně. Tím ale nechcu nijak naznačit, že má náklonnost k Sum 41 by teď byla menší, právě naopak - slyšet je po druhé na živo - slast :)

Blablabla

27. dubna 2011 v 19:36 | Row
Omlouvám se za moji věčnou neaktivitu. Důvodem není jako obvykle škola, tentokrát je to praxe v restauraci. Je to docela záhul, stát 7 hodin na nohách, bez odpočinku, když je člověk zvyklý na to, že si jeho prdel hoví na židli ve škole. Nejvíc mně ale štve to, že zbytek školy má kvůli přijímačkám buď ředitelské, anebo chodí do divadla, do kina a podobně. Jen 2.H si to musí schytat, šak proč ne.
Jak vůbec bylo o velikonocích? Byl výprask? Já jsem měla letos docela klid, takže pohoda :)

nic závažného

9. dubna 2011 v 12:34 | Row
Vím, že tu teď moc nejsem, a že ani ta rekonstrukce se nějak nerozhýbala - vlastně jsem ji jen načala a hned mně to přestalo bavit. Ale já ji postupem času budu dodělávat :) Nějak jsem teď vůbec ani neměla čas sem chodit, psala jsem opravku z matiky a vůbec učeního bylo jak nasraného. A myslím, že příští týden tomu nebude jinak. Možná se tu objeví pár článků, možná ne. Uvidíme :) Tak se zatím mějte
 
 

Reklama